Proces wytwarzania kafli, wymagający zaangażowania człowieka, nakładu jego pracy ręcznej, precyzyjnego zdobienia, dbałości o szczegóły, w połączeniu ze zmiennością struktury materiału tak charakterystyczną dla produkcji ceramicznej przynosi korzyści w postaci niepowtarzalnych wzorów.

Jednocześnie wielką satysfakcję daje wnoszenie twórczego wkładu w utrzymanie i rozwój sztuki zduńskiej poprzez rekonstrukcje historycznych kafli i wytwarzanie różnorodnych nowych form kafli. Mimo szerokiego spektrum produkcji od wzorów klasycznych do współczesnych form staramy się opierać na dawnym sposobie myślenia o sztuce użytkowej. Udział w kultywowaniu wielowiekowych, tradycyjnych technik zduńskich nierzadko owocuje powstaniem prawdziwych dzieł sztuki.

Łącząc technologię odlewania kafli z rękodzielniczym systemem pracy, korzystając z historycznych wzorców i wykorzystując współczesne rozwiązania i wzornictwo otwieramy w pełni rozległą przestrzeń dla szerokiego zastosowania kafli w charakterze użytkowym i ozdobnym, tak odmienny od wielu współczesnych rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie.

Piece kaflowe, popularne od wieków, są z pewnością szczególnym źródłem naturalnego i przyjemnego ciepła. Wydają się być nieodzownym elementem domu. Współczesne formy i dowolne kolory odzwierciedlają bieżące trendy w aranżacji wnętrz, nadając im niepowtarzalnego uroku.