Gorzów Wielkopolski

PIECE KAFLOWE GORZÓW WIELKOPOLSKI

Gorzów Wielkopolski to stolica województwa lubuskiego. To piękne miejsce nazywane jest miastem na siedmiu wzgórzach, ponieważ podobnie jak Rzym, umiejscowiony jest na siedmiu wzniesieniach. Miejsce to słynie z zieleni – można odwiedzić aż 9 parków. Także w tym mieście swoje usługi świadczy nasza firma kaflarska Tomasz Kulig. Obecnie już kolejne pokolenie kontynuuje kaflarskie tradycje rodzinne, które swój początek mają w 1982 r., dokładając wszelkich starań, by kafle, z których powstają piece kaflowe w Gorzowie Wielkopolskim, spełniły indywidualne oczekiwania Odbiorców.

PIECE KAFLOWE GORZÓW WIELKOPOLSKI KIEDYŚ I DZIŚ

Początkowo piece budowano z gliny, a następnie wymyślono piece murowane z kominem. Komin wykonany był z kamienia naturalnego, wykorzystując do tego piasek i glinę. W nocy tego typu konstrukcje wymagały czujności domowników, by utrzymać żar, a tym samym pożądaną temperaturę. Kiedy ogień całkowicie zgasł, zamiast powszechnych w dzisiejszych czasach zapałek, stosowano hubkę, krzemień i stalowe krzesiwo. Budowano ogromne piece, by po nagrzaniu jak najdłużej dawały ciepło.

Po jakimś czasie, zmniejszenie dostępności do drewna spowodowało, że zaczęto ulepszać piece, by stały się one bardziej ekonomiczne. Stosowano paleniska zamknięte oraz zmniejszano otwór komory paleniskowej oraz montowano drzwiczki z dziurami – wentylatorami, które odpowiadały za regulowanie spalania. Takie rozwiązanie przyniosło korzyść w postaci dłużej nagrzanego pomieszczenia, a przy tym zmniejszyła się ilość używanego opału.

Jednak największym odkryciem było zastosowanie kafli do budowy pieców. Przede wszystkim, dzięki grubszym ścianom poprawiła się zdolność zachowania ciepła na dłużej. Dzięki temu, wystarczyło napalić w piecu tylko dwa razy w ciągu doby, by zachować przyjemną temperaturę. Piece zaczęto ulepszać także wizualnie – ogromne, brzydkie bryły zamieniły się w pełne uroku, estetyczne, kojarzące się z domowym ciepłem konstrukcje. W nawiązaniu do tego, nasza wytwórnia oferuje Państwu kafle ceramiczne w Gorzowie Wielkopolskim przeznaczone do budowy pieców kaflowych, które mogą stać się wyjątkową ozdobą wnętrza.

NASZE ATUTY

Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu w branży, sprawdzonych technologiach i najlepszej jakości surowcach do produkcji odlewanych kafli ceramicznych przeznaczonych do budowy kominków kaflowych i pieców kaflowych. Oferujemy kafle malowane ręcznie oraz kafle do budowy pieców okrągłych. Jesteśmy w stanie przeprowadzić pełny proces projektowania, wyceny i wykonania konkretnego modelu kafli. Pasja, z jaką podchodzimy do swojej pracy oraz zaangażowanie gwarantują, że wyroby wytwórni kafli spełniają wymagania użytkowe, jakościowe i estetyczne.

Jeśli szukają Państwo kafli w Gorzowie Wielkopolskim, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 15 819 40 90 lub 15 642 15 22