Kielce

KOMINKI KAFLOWE W KIELCACH

Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego oraz jedynym miastem w Europie, w którego granicach odsłaniają się skały wszystkich okresów ery paleozoicznej. Ten historyczny aspekt łączy to miejsce z naszą wytwórnią kafli. W naszej pracy przywiązujemy uwagę do tradycji i staramy się tworzyć kafle bazując na dawnych wzorach, ale także wykorzystujemy współczesne rozwiązania. Stawiamy na ciągły rozwój i podwyższanie jakości produkowanych kafli ceramicznych, by tworzyć piece kaflowe i kominki kaflowe w Kielcach. Dodatkowo, oferujemy produkty na popularne od wieków piece chlebowe. Dokładamy wszelkich starań, by kafle w Kielcach spełniły indywidualne oczekiwania Odbiorców.

PIECE CHLEBOWE I KOMINKI KAFLOWE W KIELCACH KIEDYŚ I DZIŚ

Chleb od dawna jest powszechnym produktem w diecie większości ludzi. W polskiej tradycji, chleb jest symbolem pożywienia, a także dostatku i pomyślności. Piece do wypieku chleba stały się popularne w starożytnym Rzymie. W średniowieczu produkcją chleba zajmowały się klasztory, dopiero później pojawiły się pierwsze młyny. Chleb na początku miał kształt cienkiego placka, a po jakimś czasie zaczęto wypiekać pulchne bochenki. Na początku pieczono go w popiele, a w późniejszych latach wynaleziono rozgrzane kamienie, ruszty i blachy.

Pierwsze domowe piece chlebowe powstały w Egipcie. Miały kształt stożkowy i były zabudowane cegłami. W Rzymie budowano piece zamknięte z łukowatymi stropami i to właśnie na tej zasadzie buduje się obecne konstrukcje. Piece chlebowe były wykorzystywane nie tylko do pełnienia swojej podstawowej funkcji, jaką było wypiekanie pieczywa, ale także po to, by nagrzane elementy oddawały ciepło do otoczenia.

W dzisiejszych czasach, tego rodzaju piece często powstają w domach lub ogrodach. Zarówno kiedyś, jak i dziś, wykorzystuje się je do pieczenia chleba czy wędzenia wędlin. Możemy zauważyć je także w restauracjach, gdzie służą do wypiekania pizzy. W naszych pracowniach zatrudniamy artystów grafików i korzystamy z najnowocześniejszego oprogramowania komputerowego do tworzenia i wizualizacji projektów kaflowych pieców chlebowych oraz kominków kaflowych.

NASZE ATUTY

Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, sprawdzonych technologiach i najlepszej jakości surowcach do produkcji odlewanych kafli ceramicznych Kielce przeznaczonych do budowy kominków i pieców kaflowych w Kielcach. Posiadamy około 360 wzorów elementów ceramicznych, by nawet najbardziej wymagający Odbiorca znalazł dla siebie idealny model. Jesteśmy pierwszą wytwórnią w Polsce produkującą kafle malowane ręcznie oraz kafle do budowy pieców okrągłych Kielce.

Jeśli szukają Państwo kafli w Kielcach, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 15 819 40 90 lub 15 642 15 22