Lublin

KAFLE MALOWANE LUBLIN

Lublin to stolica województwa lubelskiego. Nazywany jest miastem inspiracji, gdzie ,,przeszłość inspiruje przyszłość’’. Warto zwiedzić stare miasto i wspiąć się na Wieżę Trynitarską, skąd rozpościera się najlepszy widok na panoramę Lublina. Koniecznie trzeba wybrać się na pokaz Fontanny Multimedialnej oraz do tajemniczego Domu Słów, którego instalacje artystyczne przenoszą turystę w czasy beztroskiego dzieciństwa. Podobnie jak nasza pracownia, Lublin ma swoje dziedzictwo, mocne strony, ambicje i wartości. Pracownia kafli Tomasz Kulig dba o odtworzenie zanikających tradycji kaflarskich w Polsce. W swojej pracy łączymy klasykę z nowoczesnymi metodami. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, by kafle malowane Lublin spełniały oczekiwania użytkowe, jakościowe i estetyczne nawet najbardziej wymagających Odbiorców.

PIECE KAFLOWE A KAFLE MALOWANE LUBLIN

W przeszłości umiejętność rozpalania ognia była człowiekowi konieczna w codziennych potrzebach. Przyrządzenie posiłku, oświetlenie i ogrzanie pomieszczenia to tylko niektóre niezbędne do życia potrzeby. Rozmieszczenie pomieszczeń zależało od umiejscowienia paleniska, które stanowiło centrum. Ognisko było rozpalane na podłodze, a dym wydostawał się przez dach.

Po paleniskach wymyślono pierwszą formę pieca. Były to rozgrzane kamienie umieszczane w ognisku, które po ściągnięciu z żaru, ogrzewały całą izbę. Następnie, zaczęto budować kanały łączące wszystkie pomieszczenia, na początku których umieszczano rozgrzane kamienie. Ogrzewanie pomieszczeń gorącym powietrzem było popularne do czasu, kiedy zaczęto budować piece z gliny.

Od IX w. funkcjonują piece kaflowe. Zostały stworzone przede wszystkim ze względów wizualnych. Mieli je tylko nieliczni, ponieważ cena budowy takiej konstrukcji była wysoka. Większość ludności bazowała na piecach glinianych, kamiennych i ceglanych.

Obecnie, piece kaflowe w Lublinie do niedawna kojarzone jedynie z babcinymi domami, stały się dekoracyjnym przebojem. Spełniają one swoją podstawową funkcję, jaką jest ogrzewanie pomieszczeń, ale przede wszystkim, stanowią piękną ozdobę wnętrza. Nasza wytwórnia oferuje kafle malowane ręcznie do budowy niepowtarzalnych pieców kaflowych w Lublinie.

NASZE ATUTY

Korzystamy z najnowocześniejszego oprogramowania komputerowego do tworzenia i wizualizacji projektów kafli, wizualizacji projektów kominków kaflowych i pieców kaflowych. Współpracując z salonami kominkowymi i firmami zduńskimi o renomowanej pozycji na rynku lokalnym, oferujemy szeroki zakres pomocy na wielu poziomach. Staramy się, by najwyższej klasy produkty oraz profesjonalna obsługa szły w parze z korzystną ceną.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy o potencjalnej współpracy pod numerem telefonu: 15 819 40 90 lub 15 642 15 22