Rzeszów

PIECE KAFLOWE RZESZÓW

Rzeszów nazywany jest miastem innowacji. Jest stolicą województwa podkarpackiego oraz dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Mówi się o nim, że jest ,,czarnym koniem rankingu miast uczących się’’. To właśnie innowacyjność łączy go z naszą wytwórnią kafli. Korzystamy z historycznych wzorców, ale naszą pracę opieramy na współczesnych rozwiązaniach i wzornictwie. Przy projektowaniu kafli wykorzystujemy nowoczesne metody pracy oraz bazujemy na najnowszych programach komputerowych. Oferujemy odlewane kafle ceramiczne przeznaczone do budowy kominków kaflowych i pieców kaflowych. Dokładamy wszelkich starań, by kafle w Rzeszowie spełniły oczekiwania użytkowe, jakościowe i estetyczne nawet najbardziej wymagających Odbiorców.

PIECE KAFLOWE RZESZÓW KIEDYŚ I DZIŚ

Zarówno nasi pradawni przodkowie, jak i my, na co dzień potrzebujemy ogrzewania i światła. W przeszłości rozpalano ogień, by przyrządzić posiłek, ogrzać i oświetlić izbę. Palenisko stanowiło nieodłączny element wyposażenia domu. Jego udoskonaloną formą był prowizoryczny piec, czyli kamienie umieszczane w ognisku, które po wyjęciu z żaru ogrzewały całe pomieszczenie. Niestety, takie rozwiązanie zapewniało pożądaną temperaturę tylko w jednym z pomieszczeń, więc zaczęto budować kanały łączące poszczególne pokoje. Najpierw lepiono piece z gliny, a następnie powstawały murowane konstrukcje z kominem. Takie rozwiązanie było tanie i efektywne.

Ludzie bardziej zamożni zaczęli zwracać uwagę także na aspekt wizualny pieców. Stawiano piece kaflowe, które nie tylko zamieniały szpetne bryły w pełne uroku, estetyczne konstrukcje, ale także dzięki grubszym ścianom poprawiały zdolność zachowania ciepła na dłużej. Dzięki temu, wystarczyło napalić w piecu tylko dwa razy w ciągu doby, by zachować przyjemną temperaturę.

W dzisiejszych czasach, piece kaflowe nie tylko spełniają swoją podstawową funkcję, jaką jest ogrzewanie pomieszczeń, ale także, stanowią piękną ozdobę pomieszczenia. Są jednym z najmodniejszych elementów wystroju wnętrza. Nasza wytwórnia dba o podtrzymanie tradycji produkując kafle ceramiczne przeznaczone do budowy pełnych uroku pieców.

NASZE CELE

Naszym celem jest produkowanie najwyższej jakości kafli. Pasja, z jaką podchodzimy do swojej pracy oraz wieloletnie doświadczenie w branży motywują nas do nieustannego doskonalenia swoich umiejętności. Od lat bazujemy na sprawdzonych technologiach i najlepszej jakości surowcach. Oferujemy fachowe doradztwo, terminowość oraz indywidualne podejście do każdego Klienta.

Jeśli szukają Państwo kafli na piec kaflowy, kominek kaflowy w Rzeszowie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 15 819 40 90 lub 15 642 15 22