Pasja

Proces wytwarzania kafli wymaga niezwykłej staranności o najdrobniejsze szczegóły. Zaangażowanie i wiedza doświadczonych pracowników daje efekty w postaci ozdobnych kafli. Wykonujemy także cokoły, gzymsy, kominki kaflowe oraz niepowtarzalne dekory.

Mamy swój wkład w utrzymanie i rozwój sztuki zduńskiej poprzez rekonstrukcje historycznych kafli. Ogromną satysfakcję daje nam także wytwarzanie nowych form płytek. Dzięki podtrzymywaniu tradycyjnych technik zduńskich pod naszym okiem powstają prawdziwe dzieła sztuki.

Łączymy nowoczesną technologię odlewania kafli z rękodzielniczym systemem pracy. Korzystamy z historycznych wzorców, ale także wykorzystujemy współczesne rozwiązania i wzornictwo. Dzięki takim rozwiązaniom, kafelki możemy zastosować w charakterze zarówno użytkowym, jak i ozdobnym. Są one zatem elementem modnego wystroju nowoczesnych i tradycyjnych pomieszczeń.

Kuchnie kaflowe, piece kuchenne oraz kominki kaflowe coraz częściej pojawiają się w domach. Popularne od wieków piece kaflowe są źródłem naturalnego i przyjemnego ciepła. Kominek kaflowy z żywym ogniem stwarza atmosferę błogiego spokoju. Ogromna ilość współczesnych form i kolorów daje możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego wzoru, który nada pomieszczeniom prawdziwego uroku. Co więcej, tego typu sposób ogrzewania sprzyja oszczędzaniu. Drewno jest tanim i ekologicznym paliwem.

Podsumowując, producent kafli Kulig zapewnia połączenie prestiżu i domowego ciepła. Pasja, z jaką podchodzimy do swojej pracy oraz wieloletnie doświadczenie w branży gwarantują, że wyroby wytwórni kafli spełniają wymagania użytkowe, jakościowe i estetyczne.